Stosowanie ziół u psów i kotów

Stosowanie ziół u psów i kotów, a także, a może nawet przede wszystkim u zwierząt gospodarskich, było historycznie pierwszym zabiegiem leczniczym związanym ze stosowaniem substancji leczniczych.

Obserwacja zwierząt dzikich, czy też tych udomowionych, które radziły sobie z problemami zdrowotnymi jedząc określone rośliny, była pierwszą próbą połączenia choroby z zastosowaniem ziół. Ziołolecznictwo i ziołoprofilaktyka stały się od wielu wieków podstawą terapii. Dopiero rozwój chemii doprowadził do wyparcia produktów ziołowych przez substancje syntetyczne.

Stosowanie ziół u psów i kotów

Okazuje się jednak, że zioła wracają do lecznictwa i profilaktyki. Część z nich można wykorzystać w żywieniu zwierząt domowych. W tym przypadku możliwe jest ich zastosowanie jako dodatków poprawiających smakowitość karmy, ale także jako substancji działających profilaktycznie w określonych jednostkach chorobowych. Ważną rzeczą, jest jednak świadomość, że zioła w nadmiarze mogą także szkodzić i dlatego dobrze jest skonsultować każdy wątpliwy przypadek z lekarzem weterynarii.

Chcesz otrzymywać więcej darmowej wiedzy w postaci szkoleń, e-booków, wykładów? KLIKNIJ TEN LINK

Poniżej wykład dotyczący ziołoprofilaktyki u psów i kotów.

Chcesz otrzymywać więcej darmowej wiedzy w postaci szkoleń, e-booków, wykładów? KLIKNIJ TEN LINK